CPL(A)

The Aviator

Licencja pilota zawodowego CPL(A) Commercial Pilot Licence Aeroplane jest przełomem w karierze każdego pilota. Do tej pory mogliśmy latać tylko rekreacyjnie, nie pobierając wynagrodzenia za przelot. Z chwilą zdobycia licencji pilota zawodowego, otrzymujemy możliwość latania zarobkowego i rozpoczęcia wykonywania naszej wymarzonej i długo oczekiwanej pracy.
Warunkiem rozpoczęcia szkolenia w naszej szkole, zgodnie z programem szkolenia CPL(A) zaakceptowanym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jest posiadanie licencji PPL(A), nalotu ogólnego w wymiarze 150 godzin oraz ukończenie szkolenia teoretycznego CPL(A) lub ATPL(A).
Przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego, można będzie zdobyć uprawnianie oraz odpowiedni nalot do uzyskania licencji CPL(A), ale można również rozpocząć szkolenie posiadając już doświadczenie lotnicze, które będzie zaliczone na poczet szkolenia praktycznego.
Posiadacze uprawnień tj. NOC, BIR/IR(A), MEP(L) oraz nalot, mogą skorzystać ze skrótu w szkoleniu praktycznym.

Szkolenie praktyczne ( w całości ) obejmuje :

  • NOC – 5 godzin na C150/152
  • MEP(L) – 6+1,5 godzin na P2006T ( jeśli szklenie do CPL(A) będzie realizowane na samolocie klasy MEP(L)) po zakończonym szkoleniu na klasę MEP(L) należy odbyć egzamin praktyczny.
  • BIR – 10 godzin (5h FNPT II + 5h SEP(L)/MEP(L) w zależności od wariantu szkolenia)
  • CPL(A) 15 godzin z czego 10 godzin na samolocie SEP(L) + 5h na samolocie certyfikowanym do przewozu 4 osób, z chowanym podwoziem, nastawnym śmigłem – potocznie nazywany „complex”) 5 godzin może być zrealizowane na samolocie klasy SEP(L) lub MEP(L) w zależności od wariantu szkolenia.

Dla pilotów posiadających uprawnienie MEP(L), NOC, BIR/IR szkolenie może zostać skrócone do 15 godzin.

Po zakończeniu szkolenia, pilot ubiegający się o licencję CPL(A) musi legitymować się nalotem 200 godzin z czego 100 godzin jako pilot dowódca, w tym minimum 20 godzin jako PIC XC oraz przelot na odległość 300NM z dwoma lądowaniami na lotniskach nie będących lotniskiem startu.

Poniżej znajdziecie krótki film z lotu i lądowania naszego TECNAMA P2006T SP-MAC, tego samego, na którym szkolą się nasi studenci.
Aktualny cennik Programu CPL(A) znajdziesz TUTAJ
Jeżeli masz jakieś pytania prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem + 48 795 100 000.


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.