FI(A)

Pilot and trainee

Uzyskanie uprawnień instruktora samolotowego FI(A) Flight Instructor (Aeroplane) jest kolejnym etapem kariery znakomitej większości pilotów.
Uprawnienie umożliwi rozpoczęcie pracy zarobkowej jako pilot, między innymi w naszym ATO.
Patrząc w przyszłość, posiadanie uprawnienia instruktora, daje możliwość skorzystania ze skrótu w szkoleniu instruktorskim na ciężkim typie.
Dodatkowo daje możliwość rozwijania umiejętności dydaktycznych, bardzo pożądanych w przyszłej karierze lotniczej.
W zakładce KARIERA znajduje się lista pilotów, którzy w znakomitej większości byli naszymi instruktorami a obecnie zasiadają za sterami liniowców.
Możesz być kolejnym z nich.
Dołącz do nas.

Program szkolenia FI(A) w naszej szkole składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Warunkiem rozpoczęcia szkolenia praktycznego jest ukończenie szkolenia teoretycznego. Więcej informacji na temat szkolenia teoretycznego znajdziesz TUTAJ

Szkolenie praktyczne FI(A) obejmuje lot kwalifikacyjny zgodnie z wymogami FCL (czas trwania 1,5 godziny), szkolenie teoretyczne w trybie indywidualnym, szkolenie praktyczne w wymiarze 30 godzin lotu na samolotach typu PS28 Criuser / CESSNA 150 / 152 oraz Diamond DA20-C1.
Dla zainteresowanych oferujemy również odpłatny staż instruktorski.
ATO Ventum Air posiada własny FNPT II RED BIRD, który wykorzystywany jest w szkoleniu praktycznym do licencji PPL(A), dlatego instruktorzy którzy będą z nami współpracowali (staż instruktorski) nieodpłatnie zostaną przeszkoleni na naszym symulatorze w wymiarze 4 godzin. Dzięki przeszkoleniu będą mogli w pełni uczestniczyć w procesie szkolenia swoich uczniów pilotów, korzystając z naszego FNPT II.

Aktualny cennik Programu FI(A) oraz stażu instruktorskiego znajdziesz TUTAJ
Jeżeli masz jakieś pytania zadzwoń +48 795 100 000.


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.