FNPT II FULL MOTION

redbird

Symulator odgrywa bardzo ważną rolę w procesie szkolenia pilotów. Począwszy od szkolenia PPL(A) gdzie wykorzystuje się go do zapoznania z wrażeniami lotu wg wskazań przyrządów, przez szkolenie na uprawnienia do wykonywania lotów wg wskazań przyrządów IR(A) a skończywszy na zaawansowanym szkoleniu do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A).

W ATO Ventum Air do Waszej dyspozycji znajduje się  FNPT II Full Motion amerykańskiej firmy RED BIRD.

Połączenie efektu ruchomości w 3 osiach z odwzorowanym kokpitem samolotu CESSNA 182, wyposażonymi w awionikę GARMIN 1000 powoduje, iż szkolenie staje się bardziej efektywne i wartościowe dla studenta. Możliwość ćwiczenia sytuacji awaryjnych, symulowania awarii poszczególnych podzespołów samolotu, w ewidentny sposób poprawia bezpieczeństwo latania w świecie rzeczywistym.

Pilotów posiadających licencję, którzy planują rozpocząć przygodę ze szklanym kokpitem, zapraszamy na szkolenia zapoznawcze z awioniką G1000. Szkolenie ułatwia zrozumienie nowoczesnej awioniki, bez konieczności latania na samolocie, od samego początku szkolenia. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, jak również zmniejsza koszty szkolenia na samolocie wyposażonym w G1000. Więcej informacji o szkoleniu zapoznawczym znajdziesz TUTAJ


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.