LAPL(A)

sp-gbcLicencja LAPL(A) umożliwia wykonywanie lotów na terenie (UE*) na samolotach o maksymalnej masie startowej do 2000kg w klasie SEP(L)** certyfikowanym do przewozu max 4 osób (w tym pilot).
Jest to doskonałe rozwiązanie dla pasjonatów lotnictwa „rekreacyjnego”.
Idealnym samolotem do zdobycia licencji LAPL(A) jest nasz nowy Cruiser PS28.

Szkolenie teoretyczne może rozpocząć 15-latek ( za zgodą prawnych opiekunów ).

Szkolenie teoretyczne jest identyczne jak do licencji PPL(A) – opisane w zakładce PPL teoria.

Przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego należy posiadać certyfikat o ukończeni szkolenia teoretycznego do LAPL(A)/PPL(A), w momencie dopuszczenia do pierwszego samodzielnego lotu uczeń-pilot musi mieć
ukończone 16 lat oraz posiadać badania lotniczo lekarskie minimum LAPL.

Szkolenie praktyczne realizowane jest w 30 h spędzonych na samolocie SEP(L).

* jeśli zostanie zaliczony egzamin z języka angielskiego.
** samoloty jedno silnikowe tłokowe lądowe.


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.