PPL (A)

pplaprogram

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu, jest uzyskanie Licencji  Pilota  Samolotowego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Licencja ta pozwoli Wam na samodzielne pilotowanie samolotów jednosilnikowych o napędzie tłokowym w klasie SEP(L).

Celem programu szkolenia, jest przygotowanie ucznia pilota do bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych, zgodnie z zasadami wykonywania lotów z widzialnością VFR (Visual Flight Rules). W praktyce program szkolenia do PPL(A) podzielony jest na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkiem rozpoczęcia szkolenia praktycznego PPL(A)  jest ukończenie szkolenia teoretycznego. Więcej informacji na temat szkolenia teoretycznego PPL(A) znajdziesz TUTAJ.

Szkolenie praktyczne PPL(A) obejmuje 45 godzin nalotu (40 godzin na samolocie typu PS28 Cruiser lub CESSNA 150/152 – więcej na temat dostępnych samolotów w naszej szkole znajdziecie TUTAJ, oraz 5 godzin nalotu na  najnowocześniejszym symulatorze Full Motion w Polsce – więcej na temat naszego symulatora znajdziecie TUTAJ ).

Podczas szkolenia praktycznego PPL(A) przed wykonaniem lotu samodzielnego, zostaniecie poproszeni o okazanie się Orzeczeniem Badań Lotniczo-Lekarskich, minimum 2 klasy zgodnie z wymogami FCL.


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.