Zero to ATPL (A)

Pilots in the cockpit1. Etap BASIC.
Podczas tego etapu uzyskacie Licencję Pilota Turystycznego – PPL(A), uprawnienia do wykonywania lotów w nocy – VFR NOC, uprawnienia do pilotowania samolotów wielosilnikowych MEP(L), uprawnienia do wykonywania lotów wg wskazań przyrządów IR(A), Licencję Pilota Zawodowego CPL(A) oraz ukończycie szkolenia teoretyczne ATPL(A). Nalot całkowity podczas tego etapu to 200 godzin z czego 26 godzin to nalot na samolotach wielosilnikowych. Dodatkowo podczas szkolenia wykorzystywany będzie symulator lotu klasy FNPT II w wymiarze 45 godzin. Czas spędzony w samolocie oraz symulatorze wyniesie ponad 245 godzin. Etap BASIC zawiera wszystkie niezbędne kursy teoretyczne i szkolenia praktyczne, pomoce szkoleniowe, opłaty za lądowania na lotniskach EPBC oraz EPGY, wynajem samolotu, opłaty instruktorskie. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat tego etapu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem + 48 795 100 000.

2. Etap ADVANCE.
Podczas tego etapu uzyskacie uprawnienia Instruktora Samolotowego FI(A)R oraz odbędziecie staż instruktorski w naszej szkole, w wymiarze minimum 100 godzin, który umożliwi zdjęcie ograniczenia z uprawnienia instruktorskiego. Nalot całkowity podczas tego etapu to 130-500 godzin (w zależności od zakresu stażu instruktorskiego). W trakcie trwania stażu, przejdziecie przez cykl szkoleń standaryzacyjnych obowiązujących w naszym ATO. Etap ADVANCE zawiera wszystkie niezbędne kursy teoretyczne i szkolenia praktyczne, pomoce szkoleniowe, opłaty za lądowania na lotniskach EPBC, EPGY, wynajem samolotu, opłaty instruktorskie. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat tego etapu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem + 48 795 100 000.

 


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.