ATPL (A)

dash-8-200 flight deckSzkolenie teoretyczne ATPL(A) do uzyskania Licencji Pilota Samolotowego Liniowego ATPL(A) – Airline Transport Pilot Licence (Aeroplane) – przeznaczone jest dla osób, które swoją przyszłość wiążą  z zawodem pilota liniowego.

Szkolenie to jest również alternatywą dla wszystkich pilotów, którzy maja zamiar rozszerzyć swoją obecnie posiadaną licencję PPL(A) lub CPL(A) o uprawnienie IR(A) (Instrument Rating Aeroplane) oraz dla osób z licencją PPL(A), którzy pragną zdobyć licencję CPL(A).

Szkolenie teoretyczne ATPL(A) w ATO Ventum Air odbywa się na podstawie programu szkolenia zaakceptowanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgodnie z posiadanym przez naszą szkołę certyfikatem ATO (Approved Training Organisation). Certyfikat ten uznawany jest we wszystkich krajach EASA.

Program szkolenia teoretycznego do licencji liniowej ATPL(A) zgodnie z europejskimi standardami i przepisami PART-FCL składa się w większości nauki własnej opartej o system platformy e-learningowej PadPilot, która spełnia wymogi określone w przepisach PART-FCL łącznie z KSA100 oraz wykładów stacjonarnych odbywających się w trakcie dwóch zjazdów w siedzibie naszej szkoły. Całe szkolenie trwa 20 tygodni i obejmuje swoim zakresem 14 przedmiotów – Prawo lotnicze wraz z procedurami kontroli ruchu lotniczego, zasady lotu, meteorologia, osiągi, planowanie, człowiek – możliwości i ograniczenia, komunikacja VFR, komunikacja IFR, nawigacja, radionawigacja, ogólna wiedza o samolocie, oprzyrządowanie, masa i wyważenie oraz procedury operacyjne.
Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia szkolenia teoretycznego ATPL(A) jest posiadanie ważnej licencji PPL(A) wydanej przez kraj należący do ICAO oraz posiadanie minimum średniego wykształcenia.

System platformy e-learningowej PadPilot, który stanowi integralną część szkolenia w ATO Ventum Air zawiera prezentacje, materiały pomocnicze, filmy instruktażowe, skrypty edukacyjne, aplikacje testów pomocniczych oraz bazę pytań egzaminacyjnych wraz z prawidłowymi odpowiedziami.

Przed rozpoczęciem kursu trzeba zaliczyć krótki test z podstawowych zagadnień z matematyki i fizyki.

Koszt kursu to 6.500 PLN ze zwolnioną stawką VAT.

Wymagania uczestnictwa w kursie teoretycznym ATPL(A):

– ukończone co najmniej 17 lat

– wykształcenie co najmniej gimnazjalne lub równorzędne

– ważna licencji PPL(A)

– urządzenie z oprogramowaniem iOS (Apple)

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: + 48 795 100 000


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.