ATPL (A)

dash-8-200 flight deckSzkolenie teoretyczne ATPL(A) do uzyskania Licencji Pilota Samolotowego Liniowego ATPL(A) – Airline Transport Pilot Licence (Aeroplane) – przeznaczone jest dla osób, które swoją przyszłość wiążą  z zawodem pilota liniowego.

Szkolenie to jest również alternatywą dla wszystkich pilotów, którzy maja zamiar rozszerzyć swoją obecnie posiadaną licencję PPL(A) lub CPL(A) o uprawnienie IR(A) (Instrument Rating Aeroplane) oraz dla osób z licencją PPL(A), którzy pragną zdobyć licencję CPL(A).

Szkolenie teoretyczne ATPL(A) w ATO Ventum Air odbywa się na podstawie programu szkolenia zaakceptowanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgodnie z posiadanym przez naszą szkołę certyfikatem ATO (Approved Training Organisation). Certyfikat ten uznawany jest we wszystkich krajach EASA.

Program szkolenia teoretycznego do licencji liniowej ATPL(A) zgodnie z europejskimi standardami i przepisami FCL składa się z 583 godzin nauki własnej opartej o  system platformy e-learningowej, która spełnia wymogi określone w przepisach FCL oraz 67 godzin wykładów stacjonarnych odbywających się w trakcie jednego 10 dniowego zjazdu w siedzibie naszej szkoły. Całe szkolenie trwa 15 tygodni i obejmuje swoim zakresem 14 przedmiotów – Prawo lotnicze wraz z procedurami kontroli ruchu lotniczego, zasady lotu, meteorologia, osiągi, planowanie, człowiek – możliwości i ograniczenia, komunikacja VFR, komunikacja IFR, nawigacja, radionawigacja, ogólna wiedza o samolocie, oprzyrządowanie, masa i wyważenie oraz procedury operacyjne.
Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia szkolenia teoretycznego ATPL(A) jest posiadanie ważnej licencji PPL(A) wydanej przez kraj należący do ICAO oraz posiadanie minimum średniego wykształcenia.

System platformy e-learningowej, który stanowi integralną część szkolenia w ATO Ventum Air zawiera prezentacje, materiały pomocnicze, filmy instruktażowe, skrypty edukacyjne, aplikacje testów pomocniczych oraz bazę 14 000 pytań egzaminacyjnych wraz z prawidłowymi odpowiedziami.

Cena kursu teoretycznego ATPL nie obejmuje zestawu książek ATPL Jeppesen/Oxford, do których każdy student musi mieć dostęp w trakcie szkolenia.

Aktualny cennik szkoleń znajdziesz TUTAJ
Terminy rozpoczęcia kursów w roku 2016/17 znajdziesz TUTAJ.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: + 48 795 100 000


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.