EIR(A)

enroute_chart-300x217Uprawnienie do wykonywania lotów po trasie EIR(A).

Uprawnienie umożliwia podwyższenie standardów bezpieczeństwa szczególnie pilotów z licencją PPL(A), którzy będą wykonywali wg przepisów IFR tylko i wyłącznie na trasie. Umożliwi start z lotniska przy jego minimach VFR następnie przejście na wykonywanie lotu w przepisach IFR ( wg wskazań przyrządów ), po przelocie obszaru ( niesprzyjającej ) pogody powrót do lotu z widzialnością. Lądowanie wg przepisów VFR. Uprawnienie jest szczególnie przydatne pilotom latającym na „długie” przeloty podczas np. wakacyjnych wojaży.

Warunki wstępne do szkolenia EIR(A):

1) Przystąpienie do teorii:

2) Licencja pilota samolotowego minimum PPL(A).

Szkolenie teoretyczne 80 godzin, u nas w ATO Ventum Air 66h szkolenia na odległość ( e-learnig ), 14h szkolenia stacjonarnego ( 2 dni zjazdowe – weekend ).

Do uczestnictwa w kursie teoretycznym EIR niezbędny jest dostęp do książek firmy Jeppesen.

Poniżej znajduje się lista książek:

1. Jeppesen EASA ATPL Training Air Law and Communication

2. Jeppesen EASA ATPL Training Instrumentation

3. Jeppesen EASA ATPL Training Flight Planning and Flight Monitoring

4. Jeppesen EASA ATPL Training Human Performance

5. Jeppesen EASA ATPL Training Meteorology

6. Jeppesen EASA ATPL Training Radio Navigation

Dla ułatwienia pracy i nauki, materiały w platformie odwołują się do konkretnych zagadnień z wyżej wymienionych książek wraz z informacją odnośnie strony w książce.


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.