HPA

BeechcraftZgodnie z wymogami FCL  przed rozpoczęciem szkolenia na typ(TYPE RATING) od każdego z pilotów wymagane jest ukończenie szkolenia teoretycznego HPA (High Performance Aircraft).Wyjątkiem są piloci, którzy posiadają zaliczone państwowe egzaminy z przedmiotów ATPL(A).

Program szkolenia teoretycznego HPA zgodnie z europejskimi standardami i przepisami FCL obejmuje zagadnienia z meteorologii, zasad lotu, nawigacji i radionawigacji, ogólnej wiedzy o budowie płatowca, zasad lotu, ograniczeń i możliwości ludzkiego organizmu, osiągów i planowania oraz wielu innych zagadnień pozwalających zapoznać się z podstawowymi zasadami wykonywania lotów na statkach powietrznych o wysokich osiągach.

Szkolenie teoretyczne HPA w naszej szkole prowadzone jest w języku polskim lub angielskim i odbywa się na podstawie programu zatwierdzonego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgodnie z posiadanym przez ATO Ventum Air certyfikatem. Program ten składa się z 6 godzin wykładów stacjonarnych odbywających się w trakcie jednego dnia zajęć w siedzibie naszej szkoły. Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia szkolenia jest posiadanie licencji PPL(A) oraz 200 godzin nalotu ogólnego.

Szkolenie teoretyczne kończy się egzaminem wewnętrznym i wydaniem certyfikatu. Certyfikat ten uznawany jest we wszystkich krajach należących do EASA.

Aktualny cennik szkoleń znajdziesz TUTAJ

Terminy rozpoczęcia kursów w roku 2016/17 znajdziesz TUTAJ

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny po numerem + 48 795 100 000.


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.