IR (A)

The AviatorProces szkolenia do uzyskania kolejnego uprawnienia jakim jest IR(A) – Instrument Raiting (Aeroplane) – rozpoczyna się od kursu teoretycznego, który zawiera niezbędną wiedzę, jaką powinien biegle posługiwać się dowódca statku powietrznego podczas wykonywania lotów według wskazań przyrządów pokładowych zgodnie z przepisami IFR (Instrument Flight Rules).

Program szkolenia teoretycznego do uzyskania uprawnienia do wykonywania lotów według wskazań przyrządów IR(A) zgodnie z europejskimi standardami i obowiązującymi przepisami FCL obejmuje zagadnienia z przepisów prawa lotniczego wraz z procedurami kontroli ruchu statków powietrznych, ogólnej wiedzy o samolocie – oprzyrządowanie, osiągów i planowania lotów IFR wraz z ich monitorowaniem, meteorologii, radionawigacji, łączności IFR, ograniczeń i możliwości ludzkiego organizmu.
Szkolenie teoretyczne IR(A) w naszej szkole odbywa się na podstawie programu zaakceptowanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgodnie z posiadanym przez ATO Ventum Air certyfikatem. Program ten składa się z 129 godzin nauki własnej opartej o system platformy e-learningowej oraz 21 godzin wykładów stacjonarnych odbywających się w trakcie jednego 3 dniowego zjazdu w siedzibie naszej szkoły. Szkolenie trwa 6 tygodni i obejmuje swoim zakresem 7 przedmiotów zgodnie z wymogami FCL. Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia szkolenia jest posiadanie licencji PPL(A).

System platformy e-learningowej, który stanowi integralną część szkolenia w ATO Ventum Air zawiera materiały edukacyjne w formie prezentacji w formacie PDF, materiały pomocnicze oraz bazę 7000 pytań egzaminacyjnych wraz z prawidłowymi odpowiedziami.

Szkolenie teoretyczne IR(A) kończy się egzaminem wewnętrznym i wydaniem certyfikatu, który jest przepustką do rozpoczęcia części praktycznej. Certyfikat ten uznawany jest we wszystkich krajach należących do EASA.

Cena kursu teoretycznego IR(A) nie obejmuje zestawu książek Jeppesen/Oxford, do których każdy student musi mieć dostęp w trakcie szkolenia.
Aktualny cennik szkoleń znajdziesz TUTAJ

Terminy rozpoczęcia kursów w roku 2016/17 znajdziecie TUTAJ.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: + 48 795 100 000


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.