PRAKTYKA

PRAKTYKA

FI(A)

Uzyskanie uprawnień instruktora samolotowego FI(A) Flight Instructor (Aeroplane) jest kolejnym etapem kariery znakomitej większości pilotów. Uprawnienie umożliwi rozpoczęcie pracy zarobkowej jako pilot, między innymi w naszym ATO.

Uzyskanie uprawnień instruktora samolotowego FI(A) Flight Instructor (Aeroplane) jest kolejnym etapem kariery znakomitej większości pilotów.
Uprawnienie umożliwi rozpoczęcie pracy zarobkowej jako pilot, między innymi w naszym ATO.
Patrząc w przyszłość, posiadanie uprawnienia instruktora, daje możliwość skorzystania ze skrótu w szkoleniu instruktorskim na ciężkim typie.
Dodatkowo daje możliwość rozwijania umiejętności dydaktycznych, bardzo pożądanych w przyszłej karierze lotniczej.
W zakładce KARIERA znajduje się lista pilotów, którzy w znakomitej większości byli naszymi instruktorami a obecnie zasiadają za sterami liniowców.
Możesz być kolejnym z nich.
Dołącz do nas.

Program szkolenia FI(A) w naszej szkole składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Warunkiem rozpoczęcia szkolenia praktycznego jest ukończenie szkolenia teoretycznego. Więcej informacji na temat szkolenia teoretycznego znajdziesz TUTAJ

Szkolenie praktyczne FI(A) obejmuje lot kwalifikacyjny zgodnie z wymogami FCL (czas trwania 1,5 godziny), szkolenie teoretyczne w trybie indywidualnym, szkolenie praktyczne w wymiarze 30 godzin lotu na samolotach typu PS28 Cruiser. Oferujemy również odpłatny staż instruktorski.
ATO Ventum Air posiada własny symulator ALSIM AL250, który wykorzystywany jest w szkoleniu praktycznym do licencji PPL(A), dlatego instruktorzy którzy będą z nami współpracowali (staż instruktorski) nieodpłatnie zostaną przeszkoleni na naszym symulatorze w wymiarze 4 godzin. Dzięki przeszkoleniu będą mogli w pełni uczestniczyć w procesie szkolenia swoich uczniów pilotów, korzystając z naszego FNPT II.

Jeżeli masz jakieś pytania zadzwoń +48 795 558 004.