PRAKTYKA

PRAKTYKA

FNPT II FULL MOTION

Symulator odgrywa bardzo ważną rolę w procesie szkolenia pilotów.

Symulator odgrywa bardzo ważną rolę w procesie szkolenia pilotów. Począwszy od szkolenia PPL(A) gdzie wykorzystuje się go do zapoznania z wrażeniami lotu wg wskazań przyrządów, przez szkolenie na uprawnienia do wykonywania lotów wg wskazań przyrządów IR(A) a skończywszy na zaawansowanym szkoleniu do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A).

W ATO Ventum Air do Waszej dyspozycji znajduje się FNPT II Full Motion amerykańskiej firmy RED BIRD.

Połączenie efektu ruchomości w 3 osiach z odwzorowanym kokpitem samolotu CESSNA 182, wyposażonymi w awionikę GARMIN 1000 powoduje, iż szkolenie staje się bardziej efektywne i wartościowe dla studenta. Możliwość ćwiczenia sytuacji awaryjnych, symulowania awarii poszczególnych podzespołów samolotu, w ewidentny sposób poprawia bezpieczeństwo latania w świecie rzeczywistym.

Pilotów posiadających licencję, którzy planują rozpocząć przygodę ze szklanym kokpitem, zapraszamy na szkolenia zapoznawcze z awioniką G1000. Szkolenie ułatwia zrozumienie nowoczesnej awioniki, bez konieczności latania na samolocie, od samego początku szkolenia. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, jak również zmniejsza koszty szkolenia na samolocie wyposażonym w G1000. Więcej informacji o szkoleniu zapoznawczym znajdziesz TUTAJ