PRAKTYKA

PRAKTYKA

SYMULATORY

Symulator odgrywa bardzo ważną rolę w procesie szkolenia pilotów.

Symulator odgrywa bardzo ważną rolę w procesie szkolenia pilotów. Począwszy od szkolenia PPL(A) gdzie wykorzystuje się go do zapoznania z wrażeniami lotu wg wskazań przyrządów, przez szkolenie na uprawnienia do wykonywania lotów wg wskazań przyrządów IR(A) a skończywszy na zaawansowanym szkoleniu do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A).

W ATO Ventum Air do Waszej dyspozycji znajdują się dwa symulatory:  ALSIM AL250 oraz FNPT II Full Motion amerykańskiej firmy RED BIRD. 

Symulator ALSIM AL250 to jeden z najnowocześniejszych symulatorów na rynku, który daje szerokie możliwości pod kątem szkolenia do wszelakich uprawnień. W tym symulatorze prowadzimy szkolenia IR(A), PPL(A), przedłużenia uprawnień. 

Pilotów posiadających licencję, którzy planują rozpocząć przygodę ze glass cockpitem, zapraszamy na szkolenia zapoznawcze z awioniką G1000. Szkolenie ułatwia zrozumienie nowoczesnej awioniki, bez konieczności latania na samolocie, od samego początku szkolenia. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, jak również zmniejsza koszty szkolenia na samolocie wyposażonym w G1000. Więcej informacji o szkoleniu zapoznawczym znajdziesz TUTAJ