PRAKTYKA

PRAKTYKA

PPL (A)

Szkolenie praktyczne do licencji PPL(A) skupia się na wprowadzeniu przyszłego pilota w świat bezpiecznego korzystania i operowania statkiem powietrznym. 

 

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu, jest uzyskanie Licencji Pilota Samolotowego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Licencja ta pozwoli Wam na samodzielne pilotowanie samolotów jednosilnikowych o napędzie tłokowym w klasie SEP(L).

Celem programu szkolenia, jest przygotowanie ucznia pilota do bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych, zgodnie z zasadami wykonywania lotów z widzialnością VFR (Visual Flight Rules). W praktyce program szkolenia do PPL(A) podzielony jest na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkiem rozpoczęcia szkolenia praktycznego PPL(A)  jest ukończenie szkolenia teoretycznego. Więcej informacji na temat szkolenia teoretycznego PPL(A) znajdziesz TUTAJ.

Szkolenie praktyczne PPL(A) obejmuje 45 godzin nalotu (40 godzin na samolocie typu PS28 Cruiser  – więcej na temat dostępnych samolotów w naszej szkole znajdziecie TUTAJ, oraz 5 godzin nalotu symulatorze ALSIM250 ).

Podczas szkolenia praktycznego PPL(A) przed wykonaniem lotu samodzielnego, zgodnie z wymogami FCL, wymagane jest Orzeczenie Lotniczo Lekarskie, minimum klasy 2.