PRAKTYKA

PRAKTYKA

PPL (A)

Kurs będzie się koncentrował przede wszystkim na wszechstronnym omówieniu zasad właściwego nauczania i oceniania uczniów oraz kształtowania w nich poprawnych nawyków i przyzwyczajeń

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu, jest uzyskanie Licencji Pilota Samolotowego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Licencja ta pozwoli Wam na samodzielne pilotowanie samolotów jednosilnikowych o napędzie tłokowym w klasie SEP(L).

Celem programu szkolenia, jest przygotowanie ucznia pilota do bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych, zgodnie z zasadami wykonywania lotów z widzialnością VFR (Visual Flight Rules). W praktyce program szkolenia do PPL(A) podzielony jest na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkiem rozpoczęcia szkolenia praktycznego PPL(A)  jest ukończenie szkolenia teoretycznego. Więcej informacji na temat szkolenia teoretycznego PPL(A) znajdziesz TUTAJ.

Szkolenie praktyczne PPL(A) obejmuje 45 godzin nalotu (40 godzin na samolocie typu PS28 Cruiser lub CESSNA 150/152 – więcej na temat dostępnych samolotów w naszej szkole znajdziecie TUTAJ, oraz 5 godzin nalotu na  najnowocześniejszym symulatorze Full Motion w Polsce – więcej na temat naszego symulatora znajdziecie TUTAJ ).

Podczas szkolenia praktycznego PPL(A) przed wykonaniem lotu samodzielnego, zostaniecie poproszeni o okazanie się Orzeczeniem Badań Lotniczo-Lekarskich, minimum 2 klasy zgodnie z wymogami FCL.