PRAKTYKA

Kariera absolwentów

Uzyskanie uprawnień instruktora samolotowego FI(A) Flight Instructor (Aeroplane) jest kolejnym etapem kariery znakomitej większości pilotów. Uprawnienie umożliwi rozpoczęcie pracy zarobkowej jako pilot, między innymi w naszym ATO.

Mamy zaszczyt zaprezentować Wam osoby, które w przeszłości byli naszymi współpracownikami, instruktorami i studentami, a obecnie rozwijają swoje pasje lotnicze w różnych liniach lotniczych. Polskich i zagranicznych. Część z nich nadal z nami współpracuje i chętnie wracają do GA dzieląc się swoimi doświadczeniami na „ciężkim sprzęcie”, ale i nie tylko.
Ventum Air to dobre miejsce, by rozpocząć swoją karierę lotniczą. Dzięki nam masz możliwość zrealizować swoje marzenia o pilotowaniu „liniowca”. Dróg kariery jest wiele, dołączając do nas wybierasz świadomie jedną z nich.

Poniżej lista starszych Koleżanek i Kolegów, która już zrealizowała marzenia, a Ventum Air było jednym z etapów
w karierze. Z nami jesteś skazany na sukces!

OTO ONI:

 

1. AGNIESZKA BARAN – w Ventum prawie od początku, piastowała stanowisko CFI, oraz stanowisko instruktora praktycznego, obecnie pracuje jako I Oficer w Wizzair na A320.

2. PAWEŁ ZAREMBSKI – w Ventum prawie od początku, piastował stanowisko CGI, oraz stanowisko instruktora praktycznego, obecnie pracuje jako I Oficer w Enter Air na B737

3. MICHAŁ JURANDOT – od czerwca 2011 do lutego 2012 pracował w Ventum jako Instruktor. Obecnie pracuje jako I Oficer w Travel Service na B737

4. YANN EECHOUT – Yann swoją przygodę w Ventum zaczął od rozpoczęcia kursu Instruktorskiego FI(A), następnie jako Instruktor w Ventum od maja 2012 do października 2013 bardzo intensywnie latając. Obecnie pracuje jako I Oficer w Travel Service. Jak tylko pozwalają obecne obowiązki, Yann nadal lata z nami.

5. ŁUKASZ FIDECKI – podobnie jak poprzednik, zaczął od FI(A), następnie jako Instruktor w Ventum latał z naszymi Studentami, następnie pracował czarterowej linii lotniczej na samolotach tłokowych, później awansował na turbinowe wielo silniki. Obecnie pracuje jako I Oficer na Airbusie A320. Jeśli tylko czas mu pozwala, dzieli się zdobytą wiedzą latając u nas jako instruktor.

6. MACIEJ KOWALCZYK – w Ventum zdobył uprawnienia Instruktorskie, następnie nauczał naszych nowych Studentów trudnej sztuki latania. Obecnie właściciel firmy lotniczej Call&Fly. Nadal lata z nami.

7. JERZY HAŁAJ – Jurek trafił do nas tuż po PPL(A), odbył cały program zawodowy wraz ze szkoleniem Instruktorskim FI(A). Szkolił „młodzież” do licencji PPL(A) i uprawnień VFR NOC, obecnie pracuje w czarterowej linii lotniczej na samolotach tłokowych, niebawem awans na turbinowe.

8. JAKUB ANDRZEJCZAK – podobnie jak Jerzy, tuż po PPL(A) razem z nami. Obecnie jako Instruktor w Ventum, a równocześnie w czarterach na samolotach GA.

9. PIOTR PIETRUCHA – Zdobył u nas uprawnienie zawodowe, obecnie lata jako pilot dyspozycyjny w GA.

10. RAMI SADIK – Rami w Ventum zdobył licencję zawodową wraz z uprawnieniami instruktorskimi. Obecnie powrócił do „siebie” czyli do Finlandii tam pracuje jako instruktor.

11. TONY NORDSTROM – Odbył w Ventum cały kurs instruktorski FI(A) obecnie pracuje Flybe Finland.