PRAKTYKA

PRAKTYKA

CPL(A)

Licencja pilota zawodowego CPL(A) Commercial Pilot Licence Aeroplane jest przełomem w karierze każdego pilota.

Licencja pilota zawodowego CPL(A) Commercial Pilot Licence Aeroplane jest przełomem w karierze każdego pilota. Do tej pory mogliśmy latać tylko rekreacyjnie, nie pobierając wynagrodzenia za przelot. Z chwilą zdobycia licencji pilota zawodowego, otrzymujemy możliwość latania zarobkowego i rozpoczęcia wykonywania naszej wymarzonej i długo oczekiwanej pracy.
Warunkiem rozpoczęcia szkolenia w naszej szkole, zgodnie z programem szkolenia CPL(A) zaakceptowanym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jest posiadanie licencji PPL(A), nalotu ogólnego w wymiarze 150 godzin oraz ukończenie szkolenia teoretycznego CPL(A) lub ATPL(A).
Przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego, można będzie zdobyć uprawnianie oraz odpowiedni nalot do uzyskania licencji CPL(A), ale można również rozpocząć szkolenie posiadając już doświadczenie lotnicze, które będzie zaliczone na poczet szkolenia praktycznego.

Posiadacze uprawnień tj. NOC, BIR/IR(A), MEP(L) oraz nalot, mogą skorzystać ze skrótu w szkoleniu praktycznym.

Szkolenie praktyczne ( w całości ) obejmuje :

  • NOC – 5 godzin na PS28N Cruiser 
  • MEP(L) – 6+1,5 godzin na P2006T ( jeśli szklenie do CPL(A) będzie realizowane na samolocie klasy MEP(L)) po zakończonym szkoleniu na klasę MEP(L) należy odbyć egzamin praktyczny.
  • BIR – 10 godzin (5h FNPT II + 5h SEP(L). 
  • CPL(A) 15 godzin z czego 10 godzin na samolocie SEP(L) + 5h na samolocie certyfikowanym do przewozu 4 osób, z chowanym podwoziem, nastawnym śmigłem – potocznie nazywany „complex”). W przypadku Naszej szkoły jest to Tecnam P2006T. 

Dla pilotów posiadających uprawnienie MEP(L), NOC, BIR/IR szkolenie może zostać skrócone do 15 godzin.

Po zakończeniu szkolenia, pilot ubiegający się o licencję CPL(A) musi legitymować się nalotem 200 godzin z czego 100 godzin jako pilot dowódca, w tym minimum 20 godzin jako PIC XC oraz przelot na odległość 300NM z dwoma lądowaniami na lotniskach nie będących lotniskiem startu.

Jeżeli masz jakieś pytania prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem + 48 795 100 000.