TEORIA

TEORIA

Pierwszy kurs pilotażu

Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczającego Cię świata.

Gdy choć raz spróbowałeś lotu, już zawszę będziesz chodził z oczami skierowanymi ku chmurom, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić
Leonardo Da Vinci
Marzysz o lataniu?

Konkrety:

Oferujemy możliwość odbycia krótkiego, bogatego w wiedzę i praktyczne doświadczenie kursu, obejmującego godzinne szkolenie w formie wykładu/dyskusji z doświadczonymi fanami latania, 30 minutowy lot w profesjonalnym symulatorze full motion (imitującym przyspieszenia tak jak podczas prawdziwego lotu) – który przybliży tajniki pilotażu przed kontaktem z prawdziwym samolotem – oraz 45 minutowy lot samolotem Cruiser PS28 w okolice Zalewu Zegrzyńskiego lub nad Wisłą podziwiając Warszawę z tej niecodziennej perspektywy.

Co więcej, jeśli myślisz o lataniu poważnie, wahasz się, masz wiele wątpliwości odnośnie powszechnych mitów o pilotach którzy muszą mieć idealne zdrowie i sokoli wzrok – rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Poznasz profesjonalistów siedzących w lotnictwie nie od wczoraj, którzy z chęcią wprowadzą Cię w realia lotniczego świata.

Pomogą dobrać ścieżkę szkolenia odpowiadającą twoim oczekiwaniom (lotnictwo sportowe czy sposób zarabiania na życie, może i jedno i drugie). Zdobyta wiedza i doświadczenie lotnicze nie pójdą w zapomnienie, jeśli zdecydujesz się rozpocząć szkolenie do licencji lotniczej – będą to Twoje pierwsze kroki, a ściślej pierwsze ćwiczenie z zaakceptowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego programu do licencji LAPL(A), a nalot zdobyty podczas kursu zostanie zapisany w Twoim logbooku. W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze, nie podejmując żadnych zobowiązań przed pierwszym lotem. Dopiero po sprawdzeniu co się z czym je, jak to smakuje, czy pilotaż jest rzeczywiście tym czego się po nim spodziewałeś podejmujesz decyzję co chcesz zrobić – czy przygoda się kończy czy dopiero zaczyna.

Nic nie tracisz, naprawdę warto!

Co zrobić żeby polecieć?

Po pierwsze musisz mieć skończone 16 lat. Jako że wszystko odbywa się pod czujnym okiem Urzędu Lotnictwa Cywilnego potrzebujemy kopi twojego świadectwa szkolnego(minimum gimnazjalne) i dowodu tożsamości – jest to wymóg przepisów lotniczych. Kontaktujesz się z nami i ustalamy odpowiadający Ci termin – wszystkie atrakcje potrwają łącznie kilka godzin. Naprawdę nie wiele trzeba by spełniać marzenia, przeżyć coś o czym inni tylko śnią. Oni wszyscy po prostu o tym jeszcze nie wiedzą… ZAPRASZAMY

Pierwszy Kurs Pilotażu rozpoczynamy od jednej godziny zajęć teoretycznych w sali wykładowej ATO Ventum Air prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów lotnictwa. W trakcie zajęć omawiane są zagadnienia związane z bezpieczeństwem lotów, poruszaniem się na lotnisku, budową samolotu i techniką pilotażu. Jest to czas na pytania, z którymi przychodzi większość początkujących adeptów lotnictwa. Po wyjaśnieniu sobie wszystkich niejasności można płynnie przejść do części praktycznej, na którą na pewno wszyscy czekali z wytęsknieniem.

Część praktyczna podzielona jest na dwa etapy – symulator i samolot.

Zdobytą wiedzę teoretyczną staramy się wcielić w życie zaczynając od symulatora full motion REDBIRD . Nauka na symulatorze jest pierwszym kontaktem z wrażeniem lotu, pozwala na zaznajomienie się z kabiną i różnicą między poruszaniem się w przestrzeni 2D, do której przywykliśmy podróżując samochodem, a 3D. Po 30 minutach treningu na ziemi, będziemy gotowi aby podjąć wyzwanie i wzbić się w powietrze.
Ostatnim etapem jest to co każdy pilot lubi najbardziej – sam lot. Jest to doskonała okazja do podziwiania pięknej panoramy Warszawy i okolic Zalewu Zegrzyńskiego, chętnie odwiedzanego przez fanów sportów wodnych i przyjemnego odpoczynku. Ten 45 minutowy lot jest wystarczająco długi aby poczuć wolność jaką daje latanie i przyjemność jaką za sobą niesie. Jest on jednocześnie na tyle krótki, aby stanowić wyzwanie na przyszłość, które jest absolutnie możliwe do zrealizowania.

Voucher ważny jest przez 12 miesięcy kalendarzowych od daty jego wydania. 

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 795 100 000