PRAKTYKA

PRAKTYKA

VFR noc

Kurs będzie się koncentrował przede wszystkim na wszechstronnym omówieniu zasad właściwego nauczania i oceniania uczniów oraz kształtowania w nich poprawnych nawyków i przyzwyczajeń

Wykonywanie lotów w nocy, nawet przy bardzo dobrych warunkach meteorologicznych, bez wątpienia wymaga bardziej intensywnego przygotowania zarówno samolotu jak i samego pilota. Loty nocne wymagają również odmiennych procedur operacyjnych, dodatkowego wyposażenia, a co za tym idzie dodatkowego uprawnienia wpisywanego do licencji.

VFR Noc jest uprawnieniem niezbędnym do wykonywania lotów w nocy.

Szkolenie do VFR Noc składa się ze szkolenia teoretycznego, niespełna 4 godziny oraz z 5 godzin lotów szkolnych na samolotach typu PS28 CRUISER, które obejmują loty do strefy, kilkanaście kręgów nadlotniskowych oraz trasę nawigacyjną. Oczywiście loty te odbywają się w nocy :). Szkolenie VFR Noc jest niezapomnianym doświadczeniem dla każdego pilota. A samo latanie w nocy sprawia naprawdę wiele satysfakcji.

Szkolenie VFR Noc w naszej szkole jest wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze, firma korzysta z bardzo dobrej infrastruktury lotniska Warszawa-Babice. Oznacza to niezapomniane widoki rozciągające się na całą Warszawę. Po drugie, samoloty którymi dysponujemy, są wyjątkowo dobrze wyposażone do wykonywania lotów w nocy. Po trzecie, kadra instruktorska naszej szkoły stanowi niezwykle doświadczony zespół, który pozostaje do Waszej dyspozycji.