VFR noc

aircraft landing at night with runway aheadWykonywanie lotów w nocy, nawet przy bardzo dobrych warunkach meteorologicznych, bez wątpienia wymaga bardziej intensywnego przygotowania zarówno samolotu jak i samego pilota. Loty nocne wymagają również odmiennych procedur operacyjnych, dodatkowego wyposażenia, a co za tym idzie dodatkowego uprawnienia wpisywanego do licencji.

VFR Noc jest uprawnieniem niezbędnym do wykonywania lotów w nocy.

Szkolenie do VFR Noc składa się ze szkolenia teoretycznego, niespełna 4 godziny oraz z 5 godzin lotów szkolnych na samolotach typu CESSNA 150/152, które obejmują loty do strefy, kilkanaście kręgów nadlotniskowych oraz trasę nawigacyjną. Oczywiście loty te odbywają się w nocy :). Szkolenie VFR Noc jest niezapomnianym doświadczeniem dla każdego pilota. A samo latanie w nocy sprawia naprawdę wiele satysfakcji.
Szkolenie VFR Noc w naszej szkole jest wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze, firma korzysta z bardzo dobrej infrastruktury lotniska Warszawa-Babice. Oznacza to niezapomniane widoki rozciągające się na całą Warszawę. Po drugie, samoloty którymi dysponujemy, są wyjątkowo dobrze wyposażone do wykonywania lotów w nocy. Po trzecie, kadra instruktorska naszej szkoły stanowi niezwykle doświadczony zespół, który pozostaje do Waszej dyspozycji.
Aktualny cennik Szkolenia praktycznego VFR Noc znajdziesz TUTAJ


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.