MEP(L)

tecnam

MEP(L) – dlaczego Ventum Air ?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szkolenie na uprawnienie MEP(L) musi wynosić minimum 6 godzin na samolocie.
Z naszego doświadczenia, widzimy potrzebę rozszerzenia czasu o dodatkowe szkolenie z powodu najczęstszego problemu a mianowicie, pierwszy kontakt z „Glass Cockpit-em”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i sugestiom naszych studentów, rozszerzyliśmy nasze szkolenie o moduł zapoznania z awioniką G1000 – 3 godzinne szkolenie odpowie na pytania jak w podstawowym zakresie używać tego rodzaju wyposażenia na samolocie.
Nasz FNPT II RED BIRD wyposażony w G1000, umożliwi zapoznanie z awioniką, przed kosztownym lataniem na samolocie. W trakcie bardzo krótkiego szkolenia, jest niewiele czasu na zapoznanie pilota z awioniką. Szkolenie ma na celu zapoznanie pilota z decentracją ciągu, a dwa nowe elementy, jak okiełznanie samolotu i zapanowanie nad awioniką jest bardzo trudne.

Chcąc uchronić uczniów przed dodatkowymi kosztami związanymi z wydłużającym się szkoleniem praktycznym, zalecamy zrealizowanie szkolenia zapoznawczego – więcej informacji znajduje się TUTAJ.
Porównując naszą ofertę do innych na rynku szkoleń na MEP(L)-a w większości odbywa się to następująco : naziemne zapoznanie z samolotem i jego „klawiszologią”, szkolenie praktyczne tylko i wyłącznie na samolocie 6 godzin, egzamin praktyczny na uprawnienie ok. 1,5 godziny.
Zdobywając uprawnienie w Ventum Air otrzymujesz o wiele więcej jak u innych.

Zapraszamy.


Najprawdopodobniej najlepsza szkoła lotnicza

Sprawdź sam

Program 0-ATPL(A)

ZERO TO ATPL(A) PROGRAM jest relatywnie najkrótszą i najbardziej efektywną drogą do uzyskania zawodu pilota linowego z dużą dozą gwarancji znalezienia zatrudnienia w liniach lotniczych zaraz po jego ukończeniu.

Program PPL(A)

Pierwszym niezbędnym krokiem na drodze do zrealizowania Waszych marzeń o lataniu jest uzyskanie Licencji Pilota Turystycznego PPL(A) Private Pilot Licence (Aeroplane).

Symulator

ATO Ventum Air posiada jedyny w Polsce symulator Full Motion firmy Redbird, który zarówno w trakcie profesjonalnego szkolenia jak i lotu dla hobbistów zagwarantuje niezapomniane chwile !

Pierwszy kurs pilotażu

Marzysz o lataniu? Chciałbyś poczuć się pilotem, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci możliwość przeżycia przygody, która na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie otaczajacego Cię świata.